O nas

Dwa Bieguny to artystyczno edukacyjna inicjatywa grupy entuzjastów najbardziej spektakularnego medium w historii człowieka jakim jest fotografia. Powszechność i dostępność obrazu fotograficznego, tryliony zdjęć wykonywanych na całym świecie codziennie (do Sieci trafia ich jednego dnia około 500 mln) sprawia, że znieczulamy się na wartościowy przekaz, którego nie jesteśmy w stanie odróźnić od grafomanii i bełkotu. Dwa Bieguny to strefa, w której staramy się zapanować nad komunikacyjnym chaosem. Sięgamy do żródeł, mistrzów i historii. Naszą ideą jest oczyścić z grafomanii świadomość uczestników kursu w całym zakresie pola widzenia.

Marcin Wiktorski

Urodzony w 1974 roku w Cieplicach Śląskich Zdroju. Ukończył Etnologię i Antropologię Kulturową na Uniwersytecie Wrocławskim , oraz Wyższe Studium Fotografii w pracowni Wojciecha Zawadzkiego. Ma za sobą kilkanaście wystaw indywidualnych i grupowych w kraju i zagranicą m.in: Paryż , Bruksela, Berlin, Moskwa. Jest członkiem międzynarodowej organizacji artystycznej „L’entreprise’ w Paryżu. Od kilkunastu lat jest wykładowcą fotografii we wrocławskich szkołach wyższych i policealnych. Związany z Pakt Gallery, Art and Industrial Galery , Abnormals Gallery Berlin oraz Plateforme Gallery Paris . Od dziesięciu lat jest dyrektorem artystycznym wrocławskiego Browaru Mieszczańskiego, gdzie prowadzi Galerie BrowArt . Prowadzi Stowarzyszenie IN ARTE zajmujące się promocją sztuki i fotografii.

Łukasz Gawroński

Rocznik 1973. Studiował cybernetykę i ekonometrię na Uniwersytecie Gdańskim a także fotografię w PWSTTiF w Łodzi. Fotograf popkultury: na zamówienie magazynów i czasopism portretuje ludzi wyjątkowych, wyraźnych, opiniotwórczych, ale także celebrytów. Jest autorem okładek do książek, albumów muzycznych i plakatów realizowanych na potrzeby artystów, autorów i instytucji związanych z kulturą. W Pawilonie Polskim na World Expo w Szanghaju zaprezentował serię portretów osobistości polskiej kultury pt.: „Polska się uśmiecha Ironiczny dokumentalista: interesuje się codzienną konfrontacją z przaśną polską rzeczywistością. Ludzie bliscy i dalsi, okruchy, plamy i resztki, zakamarki, widoki i sytuacje czyli wszystko to co nas otacza zarejestrowane z użyciem klasycznych aparatów analogowych kompaktowych. Jazzfan: przez dziesięć lat współpracował z miesięcznikiem Jazz Forum, realizując sesje fotograficzne na okładki tego magazynu, jak również dokumentując klubowe koncerty, festiwale oraz wydarzenia związane z muzyką jazzową. Kinomaniak: w ramach Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Nowe Horyzonty, portretuje najważniejszych autorów światowego kina. W 2016 roku ukazał się album fotograficzny „OFF THE SCREEN”, podsumowujący 8 lat pracy nad materiałem. Pecunia non olet: komercyjnie zajmuje się portretem biznesowym, set designem, fotografią architektury oraz wnętrz.

Michał Pietrzak

Urodzony w 1977 r. w Bystrzycy Kłodzkiej. Mieszka i pracuje we Wrocławiu. Absolwent Wydziału Grafiki i Sztuki Mediów Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu, Wyższego Studium Fotografii w Jeleniej Górze oraz Wydziału Architektury Politechniki Wrocławskiej. Doktorant na kierunku Sztuka Mediów ASP we Wrocławiu. Autor wielu wystaw zbiorowych i indywidualnych. Jego prace znajdują się w zbiorach Muzeum Narodowego we Wrocławiu. Członek Związku Polskich Artystów Fotografików. Zawodowo zajmuje się projektowaniem architektonicznym oraz dydaktyką. Twórczo wypowiada się głównie za pomocą fotografii oraz video, wykorzystując te media instrumentalnie jako narzędzia do realizacji własnych zamierzeń koncepcyjnych. Jak sam mówi fotografia nie ukazuje rzeczywistości, fotografia ją kreuje. W swoich pracach porusza zagadnienia jednostki w szerokim kontekście socjologiczno-urbanistycznym. Zestawia ją z pejzażem miejskim, który nie sprowadza się tylko do plastycznej formy wyidealizowanych przedstawień architektury.
Scroll to Top